Rozmowy kwalifikacyjne a język angielski

Rozmowy kwalifikacyjne a język angielski

28 lutego 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Wielu pracodawców wymaga od przyszłych pracowników znajomości języka obcego – głównie angielskiego. Taką informację można znaleźć w ogłoszeniu o pracę, a decydując się na rozmowę kwalifikacyjną, warto pamiętać, że przyszły pracodawca zweryfikuje nasze umiejętności nawet podczas pierwszego spotkania. Czego można się spodziewać i jakie pytania najczęściej pojawiają się podczas rozmowy? Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim – co warto o niej wiedzieć?

Popularność języka angielskiego

Wiele stanowisk pracy wiąże się z koniecznością znajomości języka angielskiego. Często wymagany jest jedynie poziom podstawowy, którego nauczyć możemy się liceum bądź na studiach. 

O tym, jak wysokie muszą być nasze kwalifikacje, poinformuje nas pracodawca – najczęściej wzmianka o tym dostępna jest głównie w ogłoszeniu o pracę. Angielski jest na tyle popularny, że dzięki jego znajomości możemy nawiązać relacje z klientami prowadzącymi swoje firmy w różnych krajach Europy, ale także i tych z różnych części świata. Nasz przyszły pracodawca prawdopodobnie poprosi nas o prowadzenie korespondencji w tym języku, a także o obecność na audytach w firmach poza granicami Polski. 

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim

W zależności od tego, jaki poziom języka będzie wymagany od przyszłego pracownika, osoba zajmująca się rekrutowaniem może przeprowadzić rozmowę całościowo po angielsku albo poprosić nas o krótką wymianę zdań. Niekiedy wymagany jest dokument, który może potwierdzić nasze umiejętności. 

Możemy również spotkać z sytuacją, w której dostaniemy do wykonania zadanie – takie jak napisanie listu czy krótkiej oferty opisującej towar lub usługi danej firmy. W większości przypadków jest to jednak luźna konwersacja, a przyszły pracodawca zapyta nas o nasze zainteresowania, poprzednią pracę czy nasze oczekiwania względem nowego stanowiska. Dzięki temu rekrutujący pozna nasz zasób słownictwa, ale sprawdzi również, czy czujemy się swobodnie, używając w rozmowie języka obcego. To także pewnego rodzaju test na to, czy pracownik potrafi poradzić sobie w niecodziennej, stresującej sytuacji. 

Jeżeli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, możemy skorzystać z oferty dostępnych kursów. Język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ wciąż zyskuje na popularności, dlatego warto zadbać o jego dobrą znajomość.