Aranżacja małej kuchni

Aranżacja małej kuchni

17 lutego 2020 0 przez Master Bloger

Kuchnia jest sercem domu i dlatego ważne jest, aby była urządzona tak, aby wszyscy czuli się w niej dobrze i aby była funkcjonalna i jednocześnie estetyczna.

Kolory do małej kuchni

W małym pomieszczeniu ważne jest optyczne jego powiększenie. Doskonałym rozwiązaniem może się tutaj okazać styl skandynawski, charakteryzujący się barwą białą. Białe meble z jasnymi blatami sprawią, że kuchnia będzie wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo ściany w kolorze białym lub złamanej bieli i jasna podłoga będą nie tylko estetyczne, ale również eleganckie i sprawia,że pomieszczenie będzie jasne i optycznie powiększone. W przypadku białej kuchni należy jednak pamiętać o tym, aby dodatki były również w kolorach jasnych, pastelowych. Zbyt duże kontrasty kolorystyczne mogą bowiem stworzyć wrażenie bałaganu.

Okno kuchenne

Okno jest bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia. Okno kuchenne oprócz swojej podstawowej funkcji powinno być również ładnie ozdobione np. dzięki firankom. Praktyczne firanki do kuchni to firanki krótkie, które pozwolą na dodatkowe wykorzystanie parapetu. Na parapecie w oknie kuchennym mogą znajdować się doniczki z ziołami, które nadadzą kuchni ciepło i niepowtarzalny styl. Parapety Częstochowa zadbają oto, aby twój parapet był nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i pasujący do całego wnętrza. Parapet zewnętrzny również może dodać uroku naszemu oknu i być wykorzystany na donice z kwiatami. W małej kuchni ważne jest, aby wykorzystać każdy centymetr powierzchni bez wprowadzania nadmiernego chaosu. 

 AGD do kuchni

W przypadku białych lub jasnych kuchni wybór AGD jest dosyć szeroki.Można postawić na szarą lodówkę (jeśli ma to być sprzęt wolnostojący), szarą płytę kuchenną i piekarnik. Dla bardziej odważnych wszystkie te sprzęty można nabyć w kolorze białym. Biała kuchnia ma swój urok, ale tylko pod warunkiem, że jest czysta i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Małe AGD do białej kuchni może być w innym niż biały kolorze, ale ważne jest aby nie był zbyt pstrokaty. Aranżacja kuchni to sprawa bardzo indywidualna a temat designu to właściwie temat rzeka.