Ocieplenie domu od wewnątrz – materiał, metoda i wykonanie

Ocieplenie domu od wewnątrz – materiał, metoda i wykonanie

22 listopada 2019 0 przez Master Bloger

Konieczność ocieplenia budynku od wewnątrz, często dotyczy lokalów mieszkaniowych z starych kamieniach lub blokach. Przez brak izolacji zewnętrznej, w mieszkaniu jest chłodno zimą, co przedkłada się na większe koszty ogrzewania lub nawet pojawienie się pleśni czy wilgoci. W takiej sytuacji termoizolacja wewnętrzna – mimo, że może okazać się ryzykowna – będzie najlepszym rozwiązaniem. O tym, jak ją wykonać przeczytasz w tym tekście.

Termomodernizacja wewnętrzna – co warto wiedzieć?

Wiele osób sceptycznie podchodzi to tej metody izolacji mieszkania. Nic dziwnego, ponieważ jest ona bardziej skomplikowana i ryzykowna, niż standardowe ocieplenie domu od zewnątrz za pomocą styropianu lub wełny. Bez specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, umiejętności i odpowiednich materiałów, lepiej nie podejmować ryzyka i od razy wynająć ekipę, której specjalizacją jest docieplenie budynków Częstochowa. Dzięki temu, wewnętrzna izolacja zostanie przeprowadzona prawidłowo, bez szkody i efektywnie. Jaki materiał nadaje się na ten cel? Od czego w ogóle zaczyna się proces tego typu termomodernizacji? Sprawdźmy.

Ocieplenie wewnętrzne krok po kroku

Kluczowe jest ochronienie ścian przed wilgocią. Z uwagi na to, że znajdują się one wewnątrz mieszkania i nie możliwości, by były odpowiednio wietrzone, musimy wykonać paroizolację. Polega ona na skonstruowaniu przegrody składającej się ze specjalistycznych materiałów. Takie zabezpieczenie ma za zadanie odizolować parę wodną od wnętrza ścian i ocieplenia. Jeśli zaniedbamy tę część prac, nasza termomodernizacja będzie wykonana na próżno i wcześniej czy później będzie trzeba ją zdemontować i zająć się remontem ścian.

Ocieplenie – co po paroizolacji?

Po skutecznie zakończonym paroizolowaniu, przystępujemy do montażu ocieplenia. Materiały, które najlepiej sprawdzają się w przypadku izolacji wewnętrznej, to np. wełna mineralna. Jest tworzywem „oddychającym” więc dodatkowo, wzmocni efektywność przegrody paroizolacyjnej. Nie zapominajmy również o wysokiej jakości produktów, których użyjemy. Dzięki temu, w przyszłości unikniemy przykrych niespodzianek związanych z usterkami ocieplenia.