Beton towarowy – jakie ma zastosowanie?

Beton towarowy – jakie ma zastosowanie?

12 grudnia 2019 Wyłączono przez Master Bloger

Coraz więcej osób, zamiast samodzielnie przygotowywać mieszankę betonową na betonie, decyduje się na zamówienie betonu towarowego od uznanego producenta. Nic w tym dziwnego – trwałość i solidność gwarantują powodzenie wszelkich prac budowlanych. Do jakich elementów można zastosować wysokiej jakości beton towarowy?

Dlaczego warto korzystać z betonu towarowego?

Nie da się ukryć, że beton towarowy to doskonała inwestycja zarówno z punktu widzenia dewelopera, jak i zwykłego klienta. To zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie niż produkowanie betonu samodzielnie, w niewielkich betoniarkach znajdujących się na budowie. Wówczas dość często są stosowane surowce, które nie spełniają określonych wymagań, ponadto trudno o wyrobienie idealnie skomponowanej mieszanki.

W przypadku betonu towarowego mamy pewność, że całość materiału została wytworzona w oparciu o najnowsze normy. Tym samym nie musimy się martwić, czy mieszanka osiągnie odpowiednie właściwości. Korzystając z usług dobrze ocenianej betoniarni, np. http://wlodar.com.pl/, zyskujemy pewność, że przy odpowiedniej pielęgnacji beton zyska wskazaną wytrzymałość i trwałość. To bardzo ważne z punktu widzenia całej budowy. W końcu chcemy, by dana konstrukcja była stabilna i przetrwała w nienaruszonym stanie przez wiele lat. 

Zastosowanie betonu towarowego

Beton towarowy posiada naprawdę szerokie zastosowanie. Odpowiednio wykonany może zostać wykorzystany do najważniejszych elementów budowli, od których zależy powodzenie dalszych prac.

Wykonuje się z niego fundamenty, stropy, ściany, podjazdy. Często pełni funkcję podbudowy pod nawierzchniami placów czy dróg. Betonu towarowego nie zabraknie także przy produkcji nadproży czy płyt konstrukcyjnych.

Zastosowanie betonu wynika również z określonej klasy, przykładowo:

  • beton klasy C8/10 służy właśnie do podbudowy wszelkich nawierzchni, nie tylko podjazdów, ale też posadzek wewnątrz budynku;
  • beton klasy C12/15 i C16/20, ze względu na dużą wytrzymałość, posłuży przy takich elementach konstrukcyjnych jak stropy i fundamenty;
  • beton klasy C20/25 jest z kolei przeznaczonych do miejsc narażonych na bardzo duże obciążenia.