Biel we wnętrzu – jak dobrać podłogę do minimalistycznego mieszkania?

Biel we wnętrzu – jak dobrać podłogę do minimalistycznego mieszkania?

13 listopada 2019 0 przez Master Bloger

Białe wnętrza od zawsze kojarzą nam się z minimalizmem i sterylną czystością. To one goszczą na okładkach wnętrzarskich magazynów i profilach influencerów na instagramie. Jednak nie zawsze biel oznacza jedynie cechy, z którymi się kojarzy. Czasami warto ją przełamać i wprowadzić do wnętrza coś, co na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z nowoczesnością – wykładzinę dywanową.

Wykładzina – uosobienie innowacyjnego wnętrza

Wykładzina dywanowa od zawsze przenosi nas w czasy PRL i okres, kiedy wybór podłóg był bardzo ograniczony. Kojarzy nam się z nieustannym odkurzaniem i roztoczami. Szkoda, ponieważ nowoczesne wykładziny nie mają nic wspólnego z ich poprzedniczkami, które znamy z dzieciństwa i opowieści rodziców. Wręcz przeciwnie – są designerskie i nadają wnętrzu industrialny, ale i sterylny klimat. O tym, jak kupić taką właśnie wykładzinę do wnętrza urządzonego w bieli, przeczytasz poniżej.

Jaką wykładzinę wybrać?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model i kolor, dokładnie przemyślmy, czy na pewno wpasuje się w nasze białe i sterylne wnętrze. Nie wybierajmy więc jasnych wykładzin, które „zleją” się z resztą mieszkania. Postawmy raczej na żywe kolory, rozświetlające pokój i wprowadzające do pokoju pozytywną, ciepłą energię. Kolejna sprawa to wzór na wykładzinie. Dobrze, by pasował do minimalistycznego wystroju, ale jednocześnie odrobinę zwracał na siebie uwagę i ożywiał pomieszczenie.

Dlaczego warto kupić wykładzinę?

Wykładziny dywanowe projektowane i produkowane w nowoczesny sposób, wypadają lepiej od podłóg z drewna lub posadzek. Dzięki zastosowaniu specjalnych technologii, nie przyciągają kurzu i nie gromadzą się w nich roztocza. Specjalne filmy ochronne, zabezpieczają włosie przed plamami i sprawiają, że te są efektywniej zmywalne. Warto więc przemyśleć zakup wykładziny do swojego mieszkania, by nadać mu przytulność i wyizolować podłogę, np. od chłodu z piwnicy. Poza tym, większość wykładzin dywanowych cechuje się bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi.