Zalety zabudowy szeregowej

Zalety zabudowy szeregowej

23 stycznia 2020 0 przez Master Bloger

Planujesz zakup własnego domu i zastanawiasz się czy lepiej wybrać dom wolno stojący, czy może w szeregówce? Spróbujemy poznać wady i zalety obu rozwiązań.

Zalety domów wolno stojących

Zakup domu to bardzo poważna inwestycja, dlatego powinna być dobrze przemyślana, a wszystkie związane z tym koszty przekalkulowane. Decydując się na dom wolno stojący zapewniacie sobie poczucie przestrzeni osobistej. Nie będziecie musieli znosić hałasów dobiegających zza ściany od sąsiada. Nikt spoza własnej rodziny nie będzie mógł zakłócić ciszy i spokoju podczas picia kawy w ogrodzie czy na tarasie. Dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się na własnym podwórku. To niezaprzeczalnie ogromne zalety. A jakie są wady mieszkania w takim domu? Brak bliskich sąsiadów nie zawsze musi być dobre. Czasem , gdy trzeba wezwać pomoc, przydałby się ktoś mieszkający za ścianą. Dobrze czasami poplotkować z sąsiadką, czy choćby wymienić miłe powitanie. Poza tym domy wolno stojące posiadają najczęściej duże ogrody, w których ciągle jest co robić. Zimą, gdy spadnie śnieg sami musicie odśnieżać i dbać o porządek. 

Domy w zabudowie szeregowej

Domy w zabudowie szeregowej oferują bardzo wysoki standard mieszkaniowy. Coraz częściej w miastach powstają tego typu osiedla. Decydując się na zakup takiego domu zyskujemy komfort przestrzeni osobistej, bez jednoczesnej konieczności wyprowadzki poza miasto. Szeregowce Częstochowa oferują domy o najwyższym standardzie i komforcie. Jest to osiedle bardzo nowoczesne, łączące ze sobą komfort mieszkania we własnym domu z bliskością centrum miasta. Stąd wszędzie jest blisko. Połączenia komunikacji miejskiej są częste i w zasadzie w ciągu 10 minut można przenieść się z własnego cichego azylu w tętniące życiem miasto. Zaletą mieszkania w tym miejscu jest również to, że pomimo bliskości sąsiadów, każdy dom ma własny ogródek, który zapewnia swobodę i poczucie własnej przestrzeni. Domki zaprojektowane są tak, że całość tworzy bardzo miły dla oka widok.