Sucha zabudowa wnętrz – co to za system?
20 stycznia 2021Sucha zabudowa wnętrz jest idealną alternatywą dla kosztownych i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych. W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić remont pomieszczeń bez użycia płyt gipsowo-kartonowych. Zapewniają szybkość i łatwość mocowania a także ogromną swobodę w aranżacji wnętrz. Nasze ściany, jak również podłogi zyskają idealnie gładką powierzchnie a wnętrza nowy charakter. Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie?
Co trzeba wiedzieć o suchej zabudowie?
Ze względu na swoje właściwości systemy suchej zabudowy odnajdują się niemalże w każdym pomieszczeniu. Znajdują swoje zastosowanie w różnych obiektach budowlanych takich jak: domy, hotele, centra handlowe, budynki biurowe i sportowe oraz wiele innych. Idealnie nadadzą się również tam, gdzie przestrzeń jest ciężka do aranżacji. Dlatego są tak chętnie wybierane przez wielu inwestorów, właśnie ze względu na dużą elastyczność i wszechstronność działania.
Dzięki płytom gipsowo-kartonowym można uzyskać różnorodne kształty – łukowe, koliste lub faliste. Tylko od nas samych zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Taka sucha zabudowa wnętrz daje szerokie pole manewru, jeśli chodzi o kreowanie pomieszczeń. W łatwy sposób możemy stworzyć sufity podwieszane, ścianki działowe, odbudować skosy na poddaszu czy ukryć nieestetyczne kable. Ile osób – tyle pomysłów aranżacji.
Do czego służy płyta gipsowo-kartonowa?
Sama obróbka i montaż płyt nie wymaga od nas specjalnego przygotowania czy doświadczenia. Jest to idealny materiał dla osób, którym zależy na szybkim i czystym remoncie. Dodatkowym atutem jest to, że ich powierzchnia jest gładka i równa, dlatego są doskonałym podkładem pod tapety, farby czy płytki ceramiczne.
Płyty gipsowo-kartonowe to produkt, dzięki któremu ukształtujemy pomieszczenia naszego domu, jak tylko chcemy. Materiał ten służy przede wszystkim do:
- wyrównywania ścian i podłóg,
- zabudowywania skosów na poddaszu,
- ukrycia izolacji termicznej,
- zbudowania izolacji akustycznej,
- ochrony przeciwpożarowej,
- tworzenia ścianek działowych i sufitów podwieszanych,
- zbudowania wnęk.