Sucha zabudowa wnętrz – co to za system?

Sucha zabudowa wnętrz – co to za system?

20 stycznia 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Sucha zabudowa wnętrz jest idealną alternatywą dla kosztownych i kłopotliwych w montażu tradycyjnych materiałów budowlanych. W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić remont pomieszczeń bez użycia płyt gipsowo-kartonowych. Zapewniają szybkość i łatwość mocowania a także ogromną swobodę w aranżacji wnętrz. Nasze ściany, jak również podłogi zyskają idealnie gładką powierzchnie a wnętrza nowy charakter. Co jeszcze warto wiedzieć o tym systemie?

Co trzeba wiedzieć o suchej zabudowie?

Ze względu na swoje właściwości systemy suchej zabudowy odnajdują się niemalże w każdym pomieszczeniu. Znajdują swoje zastosowanie w różnych obiektach budowlanych takich jak: domy, hotele, centra handlowe, budynki biurowe i sportowe oraz wiele innych. Idealnie nadadzą się również tam, gdzie przestrzeń jest ciężka do aranżacji. Dlatego są tak chętnie wybierane przez wielu inwestorów, właśnie ze względu na dużą elastyczność i wszechstronność działania.

Dzięki płytom gipsowo-kartonowym można uzyskać różnorodne kształty – łukowe, koliste lub faliste. Tylko od nas samych zależy, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Taka sucha zabudowa wnętrz daje szerokie pole manewru, jeśli chodzi o kreowanie pomieszczeń. W łatwy sposób możemy stworzyć sufity podwieszane, ścianki działowe, odbudować skosy na poddaszu czy ukryć nieestetyczne kable. Ile osób – tyle pomysłów aranżacji.

Do czego służy płyta gipsowo-kartonowa?

Sama obróbka i montaż płyt nie wymaga od nas specjalnego przygotowania czy doświadczenia. Jest to idealny materiał dla osób, którym zależy na szybkim i czystym remoncie. Dodatkowym atutem jest to, że ich powierzchnia jest gładka i równa, dlatego są doskonałym podkładem pod tapety, farby czy płytki ceramiczne.

Płyty gipsowo-kartonowe to produkt, dzięki któremu ukształtujemy pomieszczenia naszego domu, jak tylko chcemy. Materiał ten służy przede wszystkim do:

  • wyrównywania ścian i podłóg,
  • zabudowywania skosów na poddaszu,
  • ukrycia izolacji termicznej,
  • zbudowania izolacji akustycznej,
  • ochrony przeciwpożarowej,
  • tworzenia ścianek działowych i sufitów podwieszanych,
  • zbudowania wnęk.