Beton towarowy – czy warto w niego inwestować?

Beton towarowy – czy warto w niego inwestować?

25 stycznia 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Budowanie domu wiąże się w wyborem odpowiednich surowców. Jednym z takich surowców jest beton. Na rynku budowlanym oferowane są różne rodzaje betonów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się beton towarowy Częstochowa. Czym jest beton towarowy i dlaczego warto go kupić?

Czym jest beton?

Z punktu widzenia chemicznego beton jest niejednorodnym i wielofazowym kompozytem, którego głównymi składnikami są kruszywo, cement i woda. Kruszywa stosowane do wytwarzania betonu mogą być zarówno naturalne, jak i sztuczne, a ich spoiwem jest cement. Beton, aby posiadał odpowiednie właściwości, wzbogacany jest dodatkami oraz domieszkami. Betony o najlepszych składach to zazwyczaj betony towarowe. 

Klasyfikacja betonu

Beton klasyfikowany jest zgodnie z różnymi kryteriami takimi jak np. ciężar objętościowy, metoda zagęszczania i budowania czy miejsce wykonania. Według tego ostatniego wyszczególnia się:

  • beton wykonany na miejscu
  • beton towarowy
  • beton produkowany w wytwórni prefabrykowanych wyrobów betonowych

Beton wykonywany na terenie budowy utożsamiany jest z betonem zwykłym, powstającym na bazie kruszywa mineralnego oraz cementu. Beton towarowy Częstochowa jest kompozytem dostarczonym od zewnętrznego dostawcy na teren budowy, wzbogaconym dodatkami uszlachetniającymi i domieszkami chemicznymi. 

Beton towarowy – dlaczego warto go kupić?

Zakup betonu towarowego pozwoli na oszczędność czasu za sprawą uniknięcia samodzielnego ukręcania betonu. Beton towarowy wytwarzany jest za pomocą węzłów betoniarskich. Jest dostarczany na teren budowy za pośrednictwem betonowozu bądź samochodu samowyładowczego. To, co wyróżnia beton towarowy od zwykłego betonu, to jego duża wytrzymałość oraz właściwości plastyczne. Warto wspomnieć, że samodzielne wytwarzanie betonu wiąże się z dużym ryzykiem nieotrzymania należytych właściwości kompozytu. Beton pełni bardzo ważną rolę w budownictwie, a jego wysoka jakość pozwala na uzyskanie wytrzymałej konstrukcji budowlanej. Z betonu powstają fundamenty, stropy i ściany, stąd istotne jest, aby surowiec był  niezawodny, gwarantując tym samym bezpieczne użytkowanie nieruchomości.