Posadzki żywiczne – ciekawe rozwiązania

Posadzki żywiczne – ciekawe rozwiązania

21 czerwca 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Nowoczesne posadzki żywiczne zasługują na uwagę ze względu na swoją wytrzymałość. Nawet cienka warstwa żywicy zapewnia dużą odporność na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie ulega odbarwieniom i nie wchłania brudu. Profesjonalnie wykonana nawierzchnia pozostaje niemal niezniszczalna, a dzięki temu nadaje się do różnych zastosowań. Dekoracyjne posadzki to wspaniałe połączenie estetyki i funkcjonalności z trwałością struktury, która sprawia, że nasze wnętrze zyskuje idealną spójność.

Posadzki żywiczne – możliwości wykorzystania

Posadzki żywiczne pozwalają nam na realizację najśmielszych pomysłów, dostępnością bogatej palety kolorów i wykończeń. Zaczynając od matu, poprzez subtelną satynę, do pełnego połysku, zyskujemy niepowtarzalną podłogę. Występuje wśród projektantów pełna wszechstronność. Posadzki żywiczne możemy zastosować w każdym zakątku naszego domu, od kuchni i łazienki przez salon, po sam garaż. 

O oryginalności posadzek żywicznych świadczy fakt, że każda z nich wykonana jest ręcznie, z dbałością o najmniejsze detale. Odnowa takich podłóg bądź nowa aranżacja kolorystyczna, czy wizualna jest możliwa w każdej chwili. Ważną zaletą, o której warto wspomnieć to to, że jest idealna dla alergików. Nie posiada łączeń, więc nie zbiera się kurz i jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Podłoga z żywicy 3D

Posadzka z żywicy, jako jedno z niewielu rozwiązań, pozwala na umieszczenie pod nią różnych ciekawych efektów, na przykład grafik 3D. Taka metoda pozwala tworzyć naprawdę przeróżne, fantazyjne rozwiązania, jak efekt chodzenia po piasku, kamyczkach albo wodzie. Nie są to oczywiście jedyne motywy, jakie można zamieścić w podłodze z żywicy. Można tam zatopić prawie wszystko. 

Posiadając w domu ciekawą podłogę ze starego drewna, można podkreślić ją i utrwalić właśnie za pomocą żywicy. Sprawdzi się dosłownie wszędzie i w każdym rodzaju wnętrz – można ją wkomponować w styl klasyczny, jak i industrialny. Powierzchnia takiej posadzki jest zupełnie gładka.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.