Nowoczesne pokrycie dachu

Nowoczesne pokrycie dachu

26 czerwca 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Dom to miejsce, w którym spędzamy większą część naszego życia. Dobrze zaprojektowany dach pozwoli cieszyć się nie tylko wyglądem domu, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem. Kompletny dach powinien zawierać zabezpieczenia przeciwśniegowe, system wentylacji oraz specjalnie zaprojektowany komplet obróbek blacharskich. Coraz więcej ludzi marzących o domu, stawia na nowoczesne, minimalistyczne bryły dla których idealnym uzupełnieniem jest blachodachówka.

Nowoczesne pokrycie dachu

Wybierając pokrycie na dach musimy wziąć pod uwagę względy techniczne, ale ważny jest też wygląd pokrycia i dopasowanie go do charakteru oraz stylu domu. Jakie pokrycie idealnie sprawdzi się w domach o nowoczesnej architekturze? Na wybór pokrycia dachowego wpływają oczywiście kwestie techniczne, takie jak kąt nachylenia połaci dachowej. Ważna jest również masa pokrycia, wpływająca na obciążenie więźby i konstrukcji domu. Dlatego pokrycie musi być uwzględnione w projekcie domu i odpowiednio do niego dobrane. To co będzie pięknie wyglądać na stylowym dworku, niekoniecznie będzie pasowało do nowoczesnej architektury.

W nowoczesnym budownictwie na popularności zyskują dachówki płaskie, pokrycia z łupku kamiennego i blachodachówka. Wybór pokrycia dachu powinien zostać dokładnie przemyślany, gdyż jest to inwestycja na wiele lat. Wybierając przykładowo blachodachówkę trzeba co kilka lat zadbać o jej pielęgnację i oczyszczenie. Kiedy straci blask i kolor należy odświeżyć ją farbą regenerującą.

Materiał na blachodachówkę

Blachodachówka najczęściej jest wytwarzana z blachy stalowej, specjalnie profilowanej, która jest dwustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru. Na jej trwałość ma wpływ:

  • grubość rdzenia stalowego,
  • rodzaj i grubość powłoki (poliester, poliuretan lub PVDF).

Taka powłoka nadaje pokryciu zwiększoną odporność na korozję i promieniowanie, a także sprawia, że jest mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mała waga blachodachówki zyskuje na tym, że nadaje się ona zarówno na dachy nowych budynków, jak i tych starych.