Odchudzanie w dobie pracy zdalnej – czy dieta pudełkowa ma sens?

Odchudzanie w dobie pracy zdalnej – czy dieta pudełkowa ma sens?

9 września 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Ostatnio coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się zastąpić tradycyjną formę pracy w biurze współpracą zdalną. Rozwój technologii w znacznym stopniu to umożliwia, więc pracodawcy mogą bez problemu kontaktować się z pracownikami. Jednak będąc przez cały dzień w domu jesteśmy narażeni na różnego rodzaju jedzeniowe pokusy. W takich warunkach bardzo łatwo przytyć. Co w takim razie zrobić, by zachować szczupłą sylwetkę nawet podczas pracy zdalnej?

Dlaczego praca z domu sprzyja tyciu?

Okazuje się, że powodem przybierania na wadze wcale nie jest sam fakt siedzenia w domu. Główny problem stanowi przede wszystkim brak silnej woli. Będąc w biurze nie ma się dostępu do całej lodówki – zazwyczaj jest to kanapka lub kilka przygotowanych wcześniej dań. W domu natomiast, mamy możliwość sięgania po jedzenie praktycznie w każdej chwili. Nawet jeśli są to pozornie zdrowe potrawy, ich nadmiar może negatywnie wpłynąć na wagę. Kluczowe znaczenie ma tutaj również brak regularności. Jedzenie dwóch dużych posiłków w ciągu dnia w żaden sposób nie przyczyni się do efektywnego odchudzania. Wręcz przeciwnie – organizm zacznie odkładać spożyte kalorie na ,,czarną godzinę”. W ten sposób tylko przybędzie nam tkanki tłuszczowej. Sięganie po niezdrowe przekąski, brak regularności i nadmiar kalorii to przyczyny, przez które trudno schudnąć, a nawet utrzymać wagę, pracując z domu. Czy da się coś na to zaradzić?

Dieta pudełkowa – sposób na skuteczne odchudzanie

Dieta pudełkowa to nowoczesna metoda odchudzania. Nazwa wzięła się stąd, że wszystkie posiłki zapakowane są w praktyczne pudełeczka, które można ze sobą zabrać wszędzie. Zamawia się ją przez internet. Na stronach takich jak https://bedietcatering.pl/ można znaleźć ofertę dopasowaną do konkretnych potrzeb. Do wyboru są różne warianty kaloryczne, a także dieta tradycyjna lub wegetariańska. Dzięki temu łatwiej dopasować sposób odżywiania do siebie, co na pewno przyczyni się do osiągnięcia lepszych rezultatów. Ale jak catering dietetyczny ma się do pracy zdalnej? Przede wszystkim mając konkretną liczbę posiłków na dany dzień, zdecydowanie łatwiej nie ulegać jedzeniowym pokusom. Wiele osób korzystających z diety pudełkowej całkiem rezygnuje z zakupów, przez co lodówka pozostaje pusta, a co za tym idzie – nie zachęca do ciągłego zaglądania. Praca stanie się efektywniejsza, gdy nie trzeba będzie odrywać się od niej, by na przykład ugotować coś na obiad. Mając pod ręką zestaw posiłków na cały dzień łatwiej zadbać o regularność. Metabolizm przyśpieszy, a waga sama będzie spadać, nawet przy siedzącym trybie życia.

Fit catering – jakich posiłków można się spodziewać?

Wielbiciele dobrego jedzenia często martwią się, że przechodząc na dietę stracą możliwość rozkoszowania się ulubionymi potrawami. Niestety – wiele osób kojarzy odchudzanie z wyrzeczeniami i jedzeniem samych warzyw. Jednak decydując się na skorzystanie z diety pudełkowej można mieć pewność, że w jadłospisie znajdą się różnorodne dania. Często pojawiają się tam zdrowe słodycze czy przekąski, po które można sięgać podczas pracy. Fit catering to przede wszystkim wygoda, ale również przyjemność płynąca z jedzenia smacznych i zdrowych posiłków.