Czemu okna PCV parują od środka?

Czemu okna PCV parują od środka?

20 września 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Decydując się na wymianę okien, zazwyczaj zakładamy, że od tej pory pozbędziemy się przede wszystkim problemów z ich nieszczelnością. Niezależnie od tego, jaki model wybieramy – drewniany czy z tworzywa sztucznego, warto poznać podstawowe zasady czyszczenia i konserwacji okien, dzięki czemu zachowają one idealny wygląd przez wiele lat. Ale co robić w momencie, gdy zauważymy zjawisko parowania szyb?

Wymiana okien na model z tworzywa sztucznego

Chociaż okna drewniane – popularne szczególnie kiedyś – kuszą pięknym i niebanalnym wyglądem, to coraz więcej osób decyduje się na wybór modeli wykonanych z tworzywa sztucznego. Jest to nie tylko mniejszy wydatek, ale także większe możliwości w dopasowaniu danego modelu na konkretny wymiar. Nie każdy wie jednak, że okna PCV Częstochowa wyróżniają się szczelnością najwyższej klasy. Jeżeli do tej pory mieliśmy problem z uciekającym ciepłem – najpewniej możemy zapomnieć o tego rodzaju komplikacjach. 

Jeżeli posiadamy nowe okna – warto zwrócić uwagę na to, czy w czasie dnie nie pojawia się na nich zjawisko parowania szyb. Niekoniecznie musi być to związane z wystąpieniem wady konstrukcyjnej. Koniecznie należy sprawdzić, w jakich sytuacjach zauważalny jest powyższy problem. Warto zaznaczyć, że okna mogą parować od wewnątrz, na zewnątrz, a także pomiędzy szybami. 

Jak wygląda parowanie szyb? 

Zazwyczaj powodem parowania jest zwiększona wilgotność powietrza. Zdarza się to zazwyczaj w okresach przejściowych, gdy temperatura często się zmienia. Dodatkowa kwestią, o której należy wspomnieć jest ogrzewanie albo też jego brak – ono również może być powodem powstawania na szybie pary. 

Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji, to zadbać o odpowiednią wentylację we wnętrzu. Nie warto doprowadzać do sytuacji, w której nie wietrzymy mieszkania lub domu. Starajmy się otwierać okna regularnie – choćby na chwilę. Cyrkulacja powietrza jest podstawą, jeżeli zależy nam także na dobrym samopoczuciu. Problem należy zgłosić dopiero wtedy, gdy zauważymy, że para powstaje pomiędzy szybami. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą okien na stronie: http://dwd.pl.