Czemu okna PCV parują od środka?

Decydując się na wymianę okien, zazwyczaj zakładamy, że od tej pory pozbędziemy się przede wszystkim problemów z ich nieszczelnością. Niezależnie od tego, jaki model wybieramy – drewniany czy z tworzywa sztucznego, warto poznać podstawowe zasady czyszczenia i konserwacji okien, dzięki czemu zachowają one idealny wygląd przez wiele lat. Ale co robić w momencie, gdy zauważymy zjawisko parowania szyb?

Wymiana okien na model z tworzywa sztucznego

Chociaż okna drewniane – popularne szczególnie kiedyś – kuszą pięknym i niebanalnym wyglądem, to coraz więcej osób decyduje się na wybór modeli wykonanych z tworzywa sztucznego. Jest to nie tylko mniejszy wydatek, ale także większe możliwości w dopasowaniu danego modelu na konkretny wymiar. Nie każdy wie jednak, że okna PCV Częstochowa wyróżniają się szczelnością najwyższej klasy. Jeżeli do tej pory mieliśmy problem z uciekającym ciepłem – najpewniej możemy zapomnieć o tego rodzaju komplikacjach. 

Jeżeli posiadamy nowe okna – warto zwrócić uwagę na to, czy w czasie dnie nie pojawia się na nich zjawisko parowania szyb. Niekoniecznie musi być to związane z wystąpieniem wady konstrukcyjnej. Koniecznie należy sprawdzić, w jakich sytuacjach zauważalny jest powyższy problem. Warto zaznaczyć, że okna mogą parować od wewnątrz, na zewnątrz, a także pomiędzy szybami. 

Jak wygląda parowanie szyb? 

Zazwyczaj powodem parowania jest zwiększona wilgotność powietrza. Zdarza się to zazwyczaj w okresach przejściowych, gdy temperatura często się zmienia. Dodatkowa kwestią, o której należy wspomnieć jest ogrzewanie albo też jego brak – ono również może być powodem powstawania na szybie pary. 

Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji, to zadbać o odpowiednią wentylację we wnętrzu. Nie warto doprowadzać do sytuacji, w której nie wietrzymy mieszkania lub domu. Starajmy się otwierać okna regularnie – choćby na chwilę. Cyrkulacja powietrza jest podstawą, jeżeli zależy nam także na dobrym samopoczuciu. Problem należy zgłosić dopiero wtedy, gdy zauważymy, że para powstaje pomiędzy szybami. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą okien na stronie: http://dwd.pl.