Język angielski – klucz do sukcesu zawodowego

Język angielski – klucz do sukcesu zawodowego

14 grudnia 2016 0 przez Redakcja

Wymaganie zaawansowanej znajomości minimum jednego języka obcego w ofertach pracy stało się już normą. Najczęściej wymienianym w oczekiwaniach pracodawców jest bez wątpienia język angielski. Dlaczego tak się dzieje? Jak bardzo język angielski jest nam potrzebny?

Współcześnie można pokusić się o stwierdzenie, iż znajomość języków obcych jest pewnego rodzaju standardem obowiązującym na rynku pracy. Umiejętności językowe przydatne są bowiem właściwie na każdym stanowisku bez względu na rodzaj branży czy zakres wykonywanych obowiązków, jakim charakteryzuje się dana posada. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż jest to kompetencja, która przydatna jest nie tylko w bezpośrednim kontakcie z klientem, ale stanowi także element niezbędny w poszerzaniu wiedzy dostępnej jedynie w języku obcym. Ponadto znajomość języków obcych pozytywnie wpływa na wizerunek kandydata pretendującego do danego stanowiska. Ze względu na panującą na rynku pracy ogromną konkurencję znajomość języków w wielu przypadkach stała się kolejnym istotnym kryterium oceny, która nierzadko jest dokładnie analizowana przez pracodawców.

Najczęściej występującym w ogłoszeniach o pracę jest bez wątpienia język angielski. To właśnie znajomość tego języka zazwyczaj uważana jest za podstawową i niezbędną kompetencję. Stan ten spowodowany głównie powszechnością języka angielskiego na całym świecie, który współcześnie nazwać możemy językiem międzynarodowym. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego nierzadko jest kluczowym elementem decydującym o zatrudnieniu pracownika. Ekspansja polskich przedsiębiorstw na zagranicznym rynku oraz rozkwit obcego kapitału w Polsce sprawia, iż kompetencje językowe są nie tylko niezwykle pożądanymi umiejętnościami, ale stanowią także ogromną szansę na rozwój kariery zawodowej. Dlatego też coraz popularniejsze i doceniane stają się kursy językowe, których profil kształcenia charakteryzuje się intensywnym nabywaniem praktycznych umiejętności językowych. Kursy te dają szansę ogromnego samorozwoju, w indywidualnie dostosowanym do ucznia kierunku.