Dobry psycholog w większym mieście. Czy to możliwe?

Dobry psycholog w większym mieście. Czy to możliwe?

19 listopada 2016 Wyłączono przez Redakcja

582d6fb8090c8

Życie w ciągłym biegu powoduje frustracje, niepokoje a co za tym idzie kłopoty w pracy i rodzinie, ludzie którzy nie potrafią sami pomóc sobie w rozumieniu podłoża tych zjawisk szukają pomocy u specjalisty. Kraków jest miastem gdzie przyjmuje nie jeden dobry psycholog, posiadający kwalifikacje do udzielania pomocy psychologicznej.

Udając się do takiego specjalisty warto wiedzieć, że do zadań psychologa należy także, diagnoza psychologiczna i opiniowanie wydawane na potrzeby różnych uprawnionych instytucji. Z pomocy psychologa warto skorzystać, gdy pojawiające się w życiu problemy przerastają nas i trudno znaleźć wyjście z sytuacji w której teraz się znaleźliśmy.

Często do psychologa zgłaszają się rodzice z dziećmi, ponieważ mają one kłopoty z przyswajaniem wiedzy i nauczyciele kierują uczniów na badania i testy psychologiczne. Takie badanie przedmiotowe może wykazań istnienie dysleksji lub dysgrafii, co w pewnym stopniu tłumaczy trudności z uczeniem się.

U osób borykających się z depresją czy zaburzeniami odżywiania dobrym sposobem na wyjście z tych chorób jest psychoterapia. Psychoterapia trwa przez dłuższy czas, ponieważ terapeuta musi zdobyć zaufanie pacjenta, który musi otworzyć się na zadawane pytania i opowiedzieć o swoich problemach szczerze, a nie jest to łatwe zadanie dla osób zamkniętych w sobie, często też zalęknionych.

Źródło: http://www.salvate.pl/…/czym-jest-psychoterapia-indywidualna-2