Innowacyjne pokrycia dachowe, które warto wybrać

Innowacyjne pokrycia dachowe, które warto wybrać

23 września 2019 Wyłączono przez Master Bloger

Innowacyjne rozwiązania powoli przenikają nie tylko do technologii i komunikacji, ale i do budownictwa. Z tego powodu stare materiały zastępuje się nowymi. Nie rzadko okazuje się, że takie zmiany nie tylko pozwalają zaoszczędzić, ale i są przyjazne dla środowiska. W końcu o tym ostatnim mówi się coraz częściej. Dziś poznasz innowacyjne i ekonomiczne pokrycia dachowe, które warto wybrać.

Nowoczesna i ekonomiczna blachodachówka

Kiedyś nie było do pomyślenia, by dach zdobiło coś innego niż dachówka ceramiczna lub eternit. Dziś prym wiedzie blacha, która okazuje się jeszcze ekonomiczniejsza i funkcjonalniejsza od dachówki. Mimo że, łudząco przypomina ją pod względem designu, cena i trwałość poszycia z blachy nie ma sobie równych.

Produkcja blachodachówki jest szybka, a materiały wykorzystane do jej zaprojektowania i stworzenia, ekonomiczne i lekkie. Oznacza to, że wybierając ją jako dach, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale i otrzymujemy wysokiej jakości zadaszenie, mogące przetrwać kilkanaście lat. Chcąc więc szybko i tanio wykończyć dom lub budynek, blachodachówka jest odpowiedzią na takie potrzeby.

Blacha trapezowa – ideał dla oszczędnych

Na korzyść blachy trapezowej wpływa fakt, że coraz więcej osób przekonuje się, iż nie zawsze droższe oznacza lepsze. Nie inaczej jest w przypadku właśnie tego materiału. Poszycie wykonane z blachy trapezowej to tanie zadaszenie, które idealnie sprawdzi się w przypadku domów jednorodzinnych z płaskim dachem lub budynków gospodarczych czy nawet przemysłowych.

Blacha blasze nie równa

Blacha trapezowa słynie przede wszystkim z lekkości i trwałości. Jest odporna na rdzewienie i uszkodzenia mechanicznie. Podobnie zresztą jak jej poprzedniczka blachodachówka. Czym więc różnią się od siebie? Na pewno ceną i designem. Blachodachówka nada się na domy, które wymagają stylowe poszycia, szytego na miarę nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Z kolei blacha trapezowa spełni swoją rolę na domach o prostej, minimalistycznej bryle, gdzie dach nie posiada ostrych kątów nachylenia.