Direct Method for English – na czym polega?

Direct Method for English – na czym polega?

24 lutego 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego? Z perspektywy czasu, w jakim aktualnie funkcjonujemy, bardzo. Znajomość np. angielskiego może ułatwić nam funkcjonowanie na wakacjach, w podjęciu lepszej pracy czy po prostu chęci podnoszenia naszych kwalifikacji. Jaką metodę wybrać? Szkoła językowa, kursy? A może nauka przez rozmowę? Aktualnie na rynku jest wiele metod nauki. Jak wybrać tę odpowiednią?

Direct Method – co to takiego?

Metoda bezpośrednia to metoda nauki języka obcego bez pomocy języka ojczystego w procesie dydaktycznym. Najważniejszą metodą używaną w tej dziedzinie jest duży nacisk na kontakt z danym językiem obcym, a także kontakt nauczyciela z uczniem. Ta metoda pozwala opanować język szybciej niż, w tradycyjny sposób. Jej skuteczność wynosi aż 95%.

Początki nauki w metodzie Direct

W tym procesie nauczania kładziony jest nacisk na posługiwanie się językiem obcym, ale przede wszystkim najważniejszy jest uczeń. Metoda ta opiera się w dużej mierze na przełamaniu barier w posługiwaniu się językiem obcym. 

W metodzie bezpośredniej bardzo ważny jest trening, zadawane pytania, gdzie uczeń stara się odpowiadać na nie pełnymi zdaniami. Później następuje powtórka, materiału i delikatne rozszerzenie go by pokazać uczniowi jak dużo już potrafi powiedzieć w innym języku.

Zasługi Direct Method for English

Metoda ta jest jedną z najłatwiejszych metod nauki dla osoby kompletnie nie umiejącej komunikować się w języku innym niż jego język ojczysty. Bazując na tej opcji nauki, zyskujemy płynność posługiwania się obcym językiem, szybkie przyswajanie wiedzy w zakresie obcego języka, poprawia rozwój zmysłu językowego, pozwala mówić o uczuciach, obawach w języku uczonym. Pomaga w podniesieniu kwalifikacji zawodowych co wiązać się może ze zmiana pracy lub objęciem lepszego stanowiska. Wśród placówek wykorzystujących tę metodę znajduje się szkoła angielskiego w Częstochowie http://tarkowski.edu.pl/. Direct Method for English to fantastyczna opcja na nauczenie się języka obcego w krótkim czasie.