Wykładziny PCV – jak utrzymać je w czystości?

Wykładziny PCV – jak utrzymać je w czystości?

19 lutego 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Wykładziny PCV są ostatnio coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na podłogi. Wykorzystuje się je zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w domowych wnętrzach. Ich główne atuty to niezwykle łatwy montaż, bogata dostępność modeli, a także duże walory użytkowe. Trzeba jednak pamiętać, że taka podłoga, aby była w pełni odporna oraz wytrzymała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak należy o nią dbać, by pięknie się prezentowała na długie lata?

Wykładziny PCV – doskonałe rozwiązanie

Wykładzina PCV to dobry materiał przede wszystkim dla osób, które samodzielnie remontują mieszkanie. Dzięki swojej praktyczności sprawdzi się dosłownie wszędzie, dlatego jest tak chętnie wybierana przez wielu. Dodatkowo to produkt niezwykle łatwy w rozłożeniu i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wystarczy dokładnie oczyścić podłoże i przyciąć odpowiednio wymierzone fragmenty nożykiem.

Istotne jest także to, że wykładziny PCV są znacznie tańsze od paneli i bardzo szybko możemy je wymienić. Powierzchnia, do której chcemy przykleić wykładzinę może być różnorodna – od zniszczonych paneli, po zdarte płytki. Duża różnorodność modeli, jeśli chodzi o kolorystykę i wzornictwo nie ułatwia podjęcia decyzji. Dlatego bez problemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie idealny wariant dla siebie.

Czyszczenie i pielęgnacja wykładzin PCV

Chcąc, aby nasza wykładzina zawsze pięknie się prezentowała trzeba o nią odpowiednio dbać i pielęgnować. Nie jest to trudne zadanie, ponieważ nie jest to materiał wymagający zbyt dużego wysiłku. Najważniejsze jest regularne sprzątanie, czyli zamiatanie oraz odkurzanie. Do codziennej pielęgnacji używa się najczęściej czystej wody z ewentualną niewielką ilością płynu do wykładzin.

W przypadku większych zabrudzeń i plam pomóc nam mogą sprawdzone domowe preparaty, jak ocet, płyn do mycia naczyń, kwasek cytrynowy, a także spirytus. Do tego wystarczy miękka ściereczka i gotowe. Regularna pielęgnacja i oczyszczanie jest bardzo ważne. Mimo, że podłogi te charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie, to piasek, kurz i błoto, które wnosimy do domu, mogą spowodować, że wykładzina stanie się szybko matowa.