Czym różnią się od siebie posadzki żywiczne?

Czym różnią się od siebie posadzki żywiczne?

21 czerwca 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Bardzo często mierząc się z nową dla nas rzeczą, taką jak choćby remont mieszkania, wystarczy kilka chwil by dostać zawrotów głowy. Nawet teoretycznie proste czynności takie jak wybór idealnego dla nas systemu podłogowego mogą nas przerosnąć. Nie oceniajmy się zbyt surowo – to normalne, że nie da się wiedzieć wszystkiego. W tym małym poradniku przyjrzymy się kwestii wyboru pomiędzy różnymi rodzajami posadzek żywicznych.

Posadzki żywiczne – jakiego rodzaju żywicy można użyć?

Posadzki żywiczne dzielimy na dwa główne typy ze względu na rodzaj użytego materiału. Są to posadzki poliuretanowe i epoksydowe. Czym różnią się między sobą?

Żywica epoksydowa

Posadzki z żywicy epoksydowej są stosowane głównie w zakładach przemysłowych, biurach i fabrykach, jednak zyskują coraz większą rzeszę zwolenników jeśli chodzi o zastosowanie domowe. Cechuje się niższym połyskiem niż żywica poliuretanowa, jeśli więc istotną kwestią jest wykończenie naszej podłogi w matowym odcieniu możemy pomyśleć o epoksydzie. Jest on jednak mniej odporny na działanie promieni UV, więc stosowanie go w dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem. 

Żywica poliuretanowa

System podłogowy wykonany z żywicy poliuretanowej cechuje ogromna wytrzymałość i odporność. Ten rodzaj posadzki doskonale znosi przeciążenia i promienie słoneczne, nadaje się więc w zasadzie do każdego pomieszczenia. To odpowiedni materiał dla kogoś, kogo interesuje wykończenie w połysku, gdyż żywica poliuretanowa oferuje znacznie bardziej połyskliwą powierzchnię niż epoksyd. 

Przede wszystkim jakość

Niezależnie na jaki rodzaj podłogi się zdecydujemy, musimy mieć świadomość że dobry produkt zapewni nam pożądane parametry i mało problemów. Systemy podłogowe, które możemy znaleźć w ofercie popularnych marketów często odstają jakością od specjalistycznych sklepów. Warto odwiedzić stronę https://centrumposadzek.com.pl, gdyż ich doświadczenie i pozycja na rynku o gwarant odpowiedniego produktu dopasowanego do naszych wymagań. Fachowcy z podłogi Częstochowa nie tylko oferują bardzo dobre posadzki, ale też służą pomocą w ich wyborze.