Prosty sposób na zapamiętanie słówek. Jak nauczyć się słówek w obcym języku?

Prosty sposób na zapamiętanie słówek. Jak nauczyć się słówek w obcym języku?

20 lipca 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Kiedy szlifujemy swój język obcy, może zdarzyć się tak, że po jakimś czasie napotkamy ścianę. Pomimo wielogodzinnych sesji z książkami, coś może okazać się dla nas niejasne lub po prostu zbyt trudne. Jak w taki sposób najlepiej uczyć się słówek, nawet jeśli dopadnie nas chwilowy brak progresu? Jest kilka szybkich i prostych sposobów, które pomogą nam sprawić, że słówka w obcym języku przestaną być dla nas problemem.

Czy jest jakiś dobry sposób na szybką i przyjemną naukę słówek w obcym języku? To pytanie spędza sen z powiek każdemu, kto próbował kiedyś nauczyć się mówić w innym języku niż rodzimy. Słówka mają to do siebie, że na etapie nauki lubią nam wypadać z głowy lub się mieszać. Czy są w takim wypadku jakieś sposoby, które pozwolą nam nauczyć się ich bez problemów? Oczywiście – nauka języka angielskiego lub jakiegokolwiek innego nie musi być udręką. 

Nauka przez… śpiew 

Chociaż brzmi to absurdalnie, wcale tak nie jest. Na pewno każdy z nas kojarzy to uczucie, kiedy zaczynamy nucić w naszej głowie jakąś piosenkę. Nie wiemy dlaczego to robimy ani skąd się wzięła a jednak ją nucimy i często nie możemy przestać tego robić przez cały dzień. Dlaczego więc nie wykorzystać tego mechanizmu w naszym mózgu do nauki?  Słówek w języku obcym można się nauczyć, jeśli doda się do nich melodię. Nucąc kilka obcych wyrazów w rytm jakiejś znanej przez nas melodii, gwarantujemy sobie że słówko zostanie w naszej pamięci na dłużej. Takie samodzielnie opracowane melodie możemy nucić kilka razy dziennie – im więcej tym lepiej, bo przez to dobrze zapamiętamy kłopotliwe słówka. 

Zawsze przyda nam się mentor

Niezależnie czy trudność sprawiają nam opornie wchodzące do głowy słówka, czy zawiłe konstrukcje gramatyczne – na każdym etapie nauki przyda się profesjonalny nauczyciel, taki jak Nauka Angielskiego Częstochowa. Dzięki pomocy doświadczonej osoby, która wie jak przekazać zdobywaną latami wiedzę, nasz język obcy zyska niezwykłą szansę by się rozwinąć a my dzięki bardziej efektywnej nauce, nie będziemy musieli tak bardzo się jej poświęcać żeby osiągnąć oczekiwane efekty.