Prosty sposób na zapamiętanie słówek. Jak nauczyć się słówek w obcym języku?

Prosty sposób na zapamiętanie słówek. Jak nauczyć się słówek w obcym języku?

20 lipca 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Kiedy szlifujemy swój język obcy, może zdarzyć się tak, że po jakimś czasie napotkamy ścianę. Pomimo wielogodzinnych sesji z książkami, coś może okazać się dla nas niejasne lub po prostu zbyt trudne. Jak w taki sposób najlepiej uczyć się słówek, nawet jeśli dopadnie nas chwilowy brak progresu? Jest kilka szybkich i prostych sposobów, które pomogą nam sprawić, że słówka w obcym języku przestaną być dla nas problemem.

Czy jest jakiś dobry sposób na szybką i przyjemną naukę słówek w obcym języku? To pytanie spędza sen z powiek każdemu, kto próbował kiedyś nauczyć się mówić w innym języku niż rodzimy. Słówka mają to do siebie, że na etapie nauki lubią nam wypadać z głowy lub się mieszać. Czy są w takim wypadku jakieś sposoby, które pozwolą nam nauczyć się ich bez problemów? Oczywiście – nauka języka angielskiego lub jakiegokolwiek innego nie musi być udręką. 

Nauka przez… śpiew 

Chociaż brzmi to absurdalnie, wcale tak nie jest. Na pewno każdy z nas kojarzy to uczucie, kiedy zaczynamy nucić w naszej głowie jakąś piosenkę. Nie wiemy dlaczego to robimy ani skąd się wzięła a jednak ją nucimy i często nie możemy przestać tego robić przez cały dzień. Dlaczego więc nie wykorzystać tego mechanizmu w naszym mózgu do nauki?  Słówek w języku obcym można się nauczyć, jeśli doda się do nich melodię. Nucąc kilka obcych wyrazów w rytm jakiejś znanej przez nas melodii, gwarantujemy sobie że słówko zostanie w naszej pamięci na dłużej. Takie samodzielnie opracowane melodie możemy nucić kilka razy dziennie – im więcej tym lepiej, bo przez to dobrze zapamiętamy kłopotliwe słówka. 

Zawsze przyda nam się mentor

Niezależnie czy trudność sprawiają nam opornie wchodzące do głowy słówka, czy zawiłe konstrukcje gramatyczne – na każdym etapie nauki przyda się profesjonalny nauczyciel, taki jak Nauka Angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Dzięki pomocy doświadczonej osoby, która wie jak przekazać zdobywaną latami wiedzę, nasz język obcy zyska niezwykłą szansę by się rozwinąć a my dzięki bardziej efektywnej nauce, nie będziemy musieli tak bardzo się jej poświęcać żeby osiągnąć oczekiwane efekty.