55 LAT KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ W CZĘSTOCHOWIE

55 LAT KOMUNIKACJI TRAMWAJOWEJ W CZĘSTOCHOWIE

7 lutego 2014 0 przez Redakcja

Jubileusz 55-lecia powstania świętuje w tym roku komunikacja tramwajowa w Częstochowie. W związku z tą rocznicą Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie przygotowało wiele atrakcji dla mieszkańców. Ruszyły dwa konkursy: „Nazwij Twista”, w którym można nadać imiona częstochowskim Twistom oraz „Zostań Nadwornym Poetą MPK” – na najlepszy wiersz o tramwajach.

Kulminacja jubileuszu przypadnie 8 marca. Właśnie tego dnia 55 lat temu na ulice Częstochowy wyjechał pierwszy tramwaj – model 4 N, który pokonał siedmiokilometrową trasę z Kucelina do skrzyżowania z ul. Worcella, gdzie dawniej była pętla. Dla upamiętnienia tego wydarzenia MPK organizuje „Dzień otwarty zajezdni tramwajowej”. Każdy będzie mógł poprowadzić Twista, obejrzeć wystawę fotografii „Historia częstochowskich tramwajów”, posłuchać o przyszłości naszej komunikacji tramwajowej podczas specjalnej prezentacji połączonej z dyskusją, zwiedzić zajezdnię czy też uczestniczyć w uroczystym nadaniu imienia jednemu z tramwajów Twist. Przewidziano także wiele gier i zabaw z nagrodami dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Na miejscu będzie też prowadzona zbiórka krwi, a kobiety między 50 a 69 rokiem życia będą mogły za darmo zbadać się mammografem.


Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=2421. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl