Przygotowanie elewacji do ocieplenia

Przygotowanie elewacji do ocieplenia

30 sierpnia 2019 Wyłączono przez Master Bloger

Przygotowanie elewacji pod termomodernizację jest konieczne, by izolacja została trwale i profesjonalnie zamontowana na ścianach zewnętrznych budynku. Nie każdy wie, jak prawidłowo oczyścić elewację. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy to krok po kroku.

Przygotowanie elewacji pod ocieplenie

Należy zgromadzić kilka niezbędnych narzędzi do oczyszczenia ścian zewnętrznych. Następnie przystępujemy do pracy. Warto pamiętać, że mycie elewacji najlepiej odłożyć na suchy, słoneczny i pogodny dzień. Wtedy będziemy mieli pewność, że ściany budynku szybko wyschną. Chcąc dokładnie wyczyścić elewację potrzebne są: miękka szczotka, sprężone powietrze lub myjka ciśnieniowa; roztwór na ewentualne wykwity, małe dłuto, materiał murarski, środek czyszczący do sadzy.

Oczyszczane elewacji – instrukcja

  1. Ścianę trzeba polać wodą myjki ciśnieniowej. Czekamy aż dobrze wyschnie. Najlepiej pozostawić ją do osuszenia na około 24 godziny.
  2. Wyschniętą ścianę badamy pod kątem znalezienia resztek zaprawy. Jeśli takowe są, należy pozbyć się ich za pomocą specjalnego dłuta.
  3. Wykwity polewamy roztworem i dokładnie czyścimy miękką szczotką.
  4. Ubytki w elewacji zaprawiamy przeznaczonym do tego preparatem i zostawiamy na dobę do wyschnięcia.
  5. Sadzę i inne zabrudzenia również usuwamy pod ciśnieniem lub przy użyciu specjalistycznego środka.

Termomodernizacja elewacji bez tajemnic

Po oczyszczeniu ścian zewnętrznych i po przygotowaniu ich do termomodernizacji, nadal nie wiemy, co dalej. Teraz należałoby wybrać materiał, którym będziemy chcieli ocieplić swoje mieszkanie. Jeśli nie jesteśmy do końca zdecydowani, to firma, której specjalizacją są docieplenia budynków Częstochowa, pomoże nam profesjonalnie wykonać termomodernizację.

Po obejrzeniu elewacji i domu doradzi nam, który materiał będzie lepszy. Najczęściej do ocieplenia domów stosuje się styropian o różnych grubościach albo wełnę mineralną. W zależności o powierzchni i poziomu skomplikowania prac, otrzymamy wycenę realizacji. Sprawdź, ile kosztuje termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ tutaj.