Jak pozbyć się strachu przed rozmową w obcym języku?

Jak pozbyć się strachu przed rozmową w obcym języku?

30 września 2021 Wyłączono przez Master Bloger

Rozmowa w obcym języku jest dla pewnych osób barierą nie do przeskoczenia. Co ciekawe, nie chodzi tutaj o ich słabą znajomość obcego języka, ponieważ można spotkać osoby, które nie mają problemów z oglądaniem filmów czy czytaniem artykułów w innym języku, jednocześnie kiedy przyjdzie im coś powiedzieć w tej samej mowie, nie przychodzi im to zbyt łatwo. Strach przed rozmową po angielsku czy w jakimkolwiek innym języku jest czymś zupełnie naturalnym i należy włożyć nieco wysiłku w to, by się go pozbyć. Jak możemy to zrobić?

Strach przed rozmową w obcym języku – jak z nim walczyć?

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób możemy walczyć ze strachem przed komunikacją w obcym języku, konieczne będzie odpowiedzenie sobie na pytanie, skąd ten strach właściwie się bierze. Często przecież nie mamy żadnych problemów z oglądaniem obcojęzycznej telewizji czy czytania czegoś w innym języku niż nasz ojczysty, jednak problem pojawia się wtedy, kiedy przychodzi nam coś powiedzieć. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to po prostu z braku doświadczenia w porozumiewaniu się na przykład po angielsku. Mówienie jest osobną umiejętnością, którą należy ćwiczyć niezależnie od innych aspektów znajomości języka.

Szkoła języka angielskiego może pomóc

Jeśli masz problem z mówieniem w obcym języku, najprawdopodobniej po prostu brak Ci w tym wprawy. Żeby ją nabyć i móc bez żadnych oporów rozmawiać po angielsku, warto udać się do szkoły językowej, która stawia na edukację metodą bezpośrednią. Jeśli jesteś z Częstochowy lub okolic, taką placówką jest szkoła języka angielskiego Częstochowa. Stosowane przez nich metody bardzo dobrze sprawdzą się w przełamywaniu barier w rozmowach. Jeśli nauczysz się skutecznie rozmawiać po angielsku z lektorem lub innymi słuchaczami, będziesz miał mniej problemów z powtórzeniem tego w rozmowie z obcokrajowcem. Warto też pamiętać o zaletach, jakie niesie ze sobą nauka z natywnym rozmówcą. Dzięki niej masz szanse przetestować swój język w mniej stresujących warunkach, niż rozmowa w obcym języku na ulicy.