DOTACJA DLA MŁODYCH ŻUŻLOWCÓW

DOTACJA DLA MŁODYCH ŻUŻLOWCÓW

7 kwietnia 2014 0 przez Redakcja

Stowarzyszenie CKM Włókniarz otrzyma od miasta 100 tys. zł na szkolenie młodzieży w zakresie sportu żużlowego. Środki na ten cel, w porównaniu z rokiem ubiegłym, są większe o 77 tys. zł.

Dotacja to wynik ogłoszonego przez Urząd Miasta konkursu dla podmiotów zajmujących się szkoleniem i popularyzacją sportu żużlowego wśród młodzieży. W ubiegłym sezonie, na to samo zadanie, przeznaczono z budżetu miasta 23 tys. zł. Tegoroczna dotacja to 100 tys. zł.

– Wszyscy wiemy, jak popularny jest w naszym mieście żużel. Zwiększając dofinansowanie dla Stowarzyszenia, zwiększamy szanse na odkrycie nowych talentów związanych z tym sportem. Lepsze warunki do treningów, szerszy zakres działania i np. objęcie treningami większej liczby młodych adeptów speedway, wszystko to z pewnością przyniesie wymierne korzyści i przyczyni się do rozwoju sportu żużlowego w Częstochowie – podkreśla prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.


Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=3754. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl