Czym pokryć dach domu jednorodzinnego?

Czym pokryć dach domu jednorodzinnego?

27 lipca 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z opracowaniem całego planu budowy, zaczynając od planów, fundamentów i murów. Jedną z ostatnich podstawowych prac budowlanych przed wykończeniem i wstawieniem okien i drzwi jest pokrycie dachu. Wybór odpowiedniego pokrycia dachów stawia wiele osób w zakłopotanie. Warto aby dach miał wysokie parametry, a jakość materiału z jakiego jest pokryty był wysokiej jakości. Także coraz więcej osób zwraca uwagę poza podstawowymi funkcjami i właściwościami na kolorystykę i estetykę wizualną dachu.

Czym pokryć dach domu jednorodzinnego?

Odpowiednie pokrycie dachu jest związane z parametrami oraz spadkiem dachu. Nie wszystkie rodzaje pokrycia dachowego spełnią swoją rolę na dachu o wysokim spadku lub niskim. Z reguły domy, powstające w nowoczesnym budownictwie, mają dość wysoki spadek dachu. Jest to związane z wygodą mieszkańców, gdyż wysoką powierzchnie można wykorzystać jako poddasze lub piętro budynku. 

Dach możemy pokryć materiałami takimi jak:

  • blachodachówka
  • blacha trapezowa
  • papa
  • eternit

To najpopularniejsze pokrycia dachów, najczęściej wykorzystywane w budownictwie. Dostępne są w różnych wymiarach i kolorystyce. Jednak prym wśród nich wiedzie blachodachówka, która dzięki swoim właściwościom i wysokiej jakości wykonania oraz możliwości zastosowania na wysokim spadku dachu jest idealna dla pokrycia domów jednorodzinnych.

Blachodachówka – dlaczego to dobry wybór?

Blachodachówka to materiał o wysokiej jakości, jest odporny na warunki atmosferyczne. Nie odkształca się pod wpływem wysokich temperatur, czy intensywnych opadów a dzięki zastosowania rynien woda nie zbiera się na dachu. Ponadto jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu efekt wizualny będzie zachwycający. Pasuje do każdego stylu budynków – nowoczesnych oraz wybudowanych wcześniej. Obecnie największe uznanie wśród architektów zyskuje szarość i czerń, które pasują do każdej elewacji budynku.Także jest łatwa w montażu i konserwacji. Dostępna jest w różnych rozmiarach – całych arkuszach lub modułowa. Każdy klient może dostosować materiałdo swoich potrzeb i preferencji.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.