Bankowość mobilna w Polsce

Bankowość mobilna w Polsce

26 sierpnia 2019 0 przez Master Bloger

Polacy wykazują ogromną chęć korzystania z bankowości mobilnej. Co ciekawe, jesteśmy w tym zakresie pionierami, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkich mieszkańców całej Europy. Korzystamy z kont internetowych, zaciągamy pożyczki gotówkowe online, ale także pomnażamy swoje oszczędności w sieci. Banki komercyjne, które postawiły na rozwój swoich usług w sieci, mogą wykazywać dzisiaj nie tylko coraz większe zyski, ale także minimalizować koszty obsługi swoich klientów.

Tradycyjne oddziały banków odchodzą do lamusa

Tylko w ciągu ostatnich kilku lat banki zamknęły blisko 20% standardowych oddziałów banków i planowane są kolejne zamknięcia. Nie wynika to z faktu wdrażania programów kryzysowych, ale raczej braku potrzeby korzystania z takowych punktów. Polacy nie chcą już stać w długich kolejkach ani załatwiać wszelkich formalności przy zachowaniu bezpośredniego kontaktu z pracownikami banków. Dzisiaj wszelkie operacje bankowe mogą być wykonywane z dowolnego miejsca na świecie, gdzie tylko jest dostęp do internetu.

Konta bankowe zakładane i prowadzone przez internet, pożyczki gotówkowe online, konta oszczędnościowe w sieci, to tylko niektóre propozycje nowoczesnych instytucji bankowych, z których już powszechnie korzystają Polacy. Wszystko dlatego, że takie opcje są o wiele wygodniejsze, ale trzeba też zaznaczyć, że mieszkańcy Polski mają coraz większą świadomość w zakresie usług bankowych. Chętnie korzystamy z innowacyjnych technologii, w tym bankowości mobilnej.

Korzystne oferty banków

Warto wiedzieć, że brak konieczności prowadzenia tradycyjnych oddziałów banków sprawia, że instytucje tego rodzaju mogą oferować swoim klientom produkty na o wiele korzystniejszych warunkach. Pożyczki gotówkowe online charakteryzują się niższym oprocentowaniem i mniejszymi kosztami całkowitymi takiego zobowiązania. Konta mogą być nie tylko zakładane, ale tez prowadzone za darmo i to te oszczędnościowe również. Lepsze warunki cechują też lokaty oraz fundusze inwestycyjne, w tym produkty połączone, czyli lokaty z funduszem inwestycyjnym.

Tanie usługi online to wynik ogromnych oszczędności, jakie banki generują w obliczu prowadzenia znacznie mniejszej liczby tradycyjnych oddziałów. Nie muszą ponosić kosztów utrzymania obiektu, nie muszą zatrudniać też tak dużej kadry personelu. Mogą za to oferować pomoc i obsługę na najwyższym poziomie w sieci, z czego cieszą się Polacy. W dobie ogromnego pośpiechu nie zawsze mamy czas, by w ciągu dnia udać się do placówki banku.

Prognozy na przyszłość

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że bankowość mobilna i usługi oferowane internetowo będą przeżywać jeszcze większy rozwój. W najbliższych latach nie prognozuje się całkowitego braku funkcjonowania tradycyjnych oddziałów, ale z całą pewnością będzie ich coraz mniej. Już dzisiaj świetnie prosperują przecież banki internetowe, które nie posiadają placówek do bezpośredniego kontaktu. To tylko potwierdza, że sieć daje nam ogrom możliwości, a usługi bankowe mogą być oferowane w wirtualnym świecie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.